راه اندازی کسب و کار

اولین گام مهم در راه اندازی کسب و کار

شاید خیلی ها فکر کنند اولین گام برای راه اندازی کسب و کار،انتخاب ایده،طرح کسب و کار،یافتن منابع مالی و یا مواردی از این دست باشد.البته همه ی این موارد برای شروع کسب و کار لازم و ضروری است،ولی تا حالا متوجه شده اید و یا حتی به این مسأله فکر کرده اید که اولین گام در راه اندازی کسب و کار چیست؟

شخصیت شناسی،اولین گام مهم در راه اندازی کسب و کار

نمی دانم چقدر با واژه ی شخصیت شناسی آشنایی دارید یا اصلا قبلا این واژه به گوش شما خورده یا نه ولی به احتمال زیاد اگر کسب و کاری دارید یا می خواهید هم اکنون کسب و کار جدیدی را راه اندازی نمایید و یا اصلا اولین باری است که می خواهید کسب و کاری راه بیاندازید احتمالا این واژه برای شما بیگانه نیست.

شخصیت شناسی چیست؟

اگر بخواهیم یک تعریف کاملا ساده و روان از شخصیت شناسی بیانم کنیم باید بگوییم که شخصیت شناسی علمی است که با کمک آن می توانیم خودمان را به خوبی بشناسیم.

شخصیت شناسی موجب می شود ما به خوبی با روحیات خودمان آشنا بشیم،متوجه شویم که آیا ما شخصیت درونگرایی داریم،برونگرا هستیم،خودشیفته هستیم،کمال طلب هستیم و خلاصه اینکه خصوصیات شخصیتی خودمان را به خوبی بشناسیم.

کاربرد شخصیت شناسی در راه اندازی کسب و کار

اگر شخصیت خودمان را به خوبی بشناسیم به خوبی خواهیم فهمید که برخی شغل ها یا واردشدن در برخی کسب و کارها برای ما مناسب نیست.

به عنوان مثال فردی که درون گراست بیشتر ترجیحش این است که به تنهایی در اطاق کارش باشد و کسی اطراف وی نباشد تا بتواند همه ی کارهایش را به خوبی و راحت تر انجام دهد.

در مقابل فردی که برون گراست ترجیحش این است که در اطاق و محل کارش یک یا چند نفر دیگر در کنارش باشند و شاید این مسأله باعث شود بازدهی کارش بیشتر شود.

فرد برون گرا حتی اگر کسی در کنارش نباشد و در اطاق کارش همکاری نداشته باشد ترجیح می دهد به صدای رادیو،موسیقی و …گوش دهد و همزمان کارش را نیز انجام دهد و یا این که هر از گاهی به کنار پنجره یا درب اطاق می رود و نظاره گر بیرون خواهد شد.

انواع تست های شخصیت شناسی

تست های شخصیت شناسی زیادی تعریف شده است اما از این بین،ده تا از آنها معروف تر می باشند.

از بین همه ی این تست های شخصیت شناسی،بهترین و کاربردی ترین آنها برای استفاده  در زمینه هایی همچون راه اندازی کسب و کار،استخدام کارمند،ارتباط شغل و شخصیت و مواردی از این دست تست شخصیت شناسی مایرز-بریگز یا همان تست شخصیت شناسی MBTI می باشد.

به جرأت می توان گفت این تست،معروف ترین تست شخصیت شناسی می باشد.

این تست شخصیت شناسی برای اولین بار در جنگ جهانی دوم برای یافتن شغل مناسب برای زنانی که در صنعت نظامی فعالیت می کردندطراحی شد.

هدف از طراحی تست شخصیت شناسی MBTI اندازه گیری ترجیحات فرد در فهم دنیا و چگونگی تصمیم گیری است.

استفاده شخصی از تست شخصیت شناسی MBTI برای راه اندازی کسب و کار

برای ایجاد شغلی متناسب با علایق و روحیات خودمان بهتر است حتما یک بار از تست شخصیت شناسی MBTI  استفاده کرده تا بهتر و بیشتر بتوانیم روحیات خودمان را بشناسیم و با شناخت بهتر و کامل تری که نسبت به خودمان به دست خواهیم آورد،قادر باشیم بهترین تصمیم ممکن در راه اندازی کسب و کار را برای خودمان لحاظ کنیم.

 

 

سید محمد علوی

سید محمد علوی هستم از آکادمی علوی جایی که تلاش می کنیم افرادی که صاحب شغل ودرآمد نیستند صاحب شغل شوند و افرادی که شاغل هستند بتوانند درآمد خود را افزایش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن