سرمایه گذاری

راهنمای کامل سرمایه گذاری بر روی زمین و ساختمان

بدون شک سرمایه گذاری بر روی زمین و ساختمان بدون داشتن پول ممکن نیست.البته اجازه می خواهم همین اول کار با این باور اشتباه که برای سرمایه گذاری باید حتما پول زیادی داشته باشیم مخالفت خود را اعلام نمایم.

قدم صفر سرمایه گذاری بر روی زمین و ساختمان

صد البته که داشتن پول فراوان و منابع مالی زیاد در سرمایه گذاری ما تسریع قابل توجه ای را موجب خواهد شد اما پذیرش این نکته بدین معنی نیست که فردی هم که درآمد خیلی زیادی ندارد و یا نمی تواند با اعداد بزرگ سرمایه گذاری را شروع نتماید بیرو ن بنشیند و کار خاصی انجام ندهد،بلکه او هم می تواند شروع کند اما با یک عدد کوچکتر که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

گام اول:تغییر باورهای قدیمی در مورد پس انداز پول

اگر می خواهید با هدف سرمایه گذاری بر روی زمین و ساختمان پول پس انداز کنید باید از همان اول به جای چول دارایی پس انداز کنید و این نکته می تواند شما را به جلو بیندازید.

دارایی چیست؟

اگر بخواهیم خیلی خودمانی دارایی را تعریف کنیم دارایی هر چیزی استنت که در آینده موجب می شود ما بتوانیم با آن پول به دست آورده و یا ارزش پول ما  ار بیشتر خواهد کرد.

چند مثال از دارایی:

آموزش و یادگیری

کسب و کار

سکه و طلا

و…

 گام دوم:آشنایی با مقررات خرید و فروش ملک

خرید و فروش ملک و ساختمان هم همانند چیزهای دیگر ساز و کار و قاعده و قانون خود را دارد.خیلی ها را می بینیم که مشتاقانه در مورد خرید ملک و ساختمان با هم صحبت کرده و در مورد آرزوهای خود در این مورد صحبت می کنند اما ای کاش اندکی هم برای یادگیری مقررات خرید و فروش ملک و موارد اینچنینی برنامه ریزی کرده و دانش خود در این حیطه را نیز افزایش می دادند.

شاید شما هم افراد بسیاری را دیده باشید و یا حداقل از این طرف و آن طرف شنیده باشید که با اینکه گزینه ی خوبی را برای خرید ملک و ساختمان انتخاب کردند اما به علت نداشتن دانش لازم در زمینه مقررات و بستن قرارداد،به مشکل برخورد کرده اند.

   گام سوم:آمادگی ذهنی خرید و فروش ملک

چند مدت قبل با یکی از دوستانم دذر مورد ازدواج صحبت می کردیم و به او گفتم چرا فکری برای مجردی خود نمی کند و او پاسخی داد که من را قانع کرد،او گفت در حال حاضر به خاطر شرایطی که دارم آمادگی ذهنی اردواج را ندارم و اگر ئدر این شرایط وارد زندگی مشترک شوم احتمالا شرایط بر وفق مراد من پیش نرود.

آمادگی ذهنی چیست؟

 فراموش نکنید که برای وارد شدن در حوزه ملک و ساختمان نیز می بایست حتما حتما این آمادگی ذهنی را در خود ایجاد نمایید تا بتوانید تصمیمات به جا و مناسبی را در شرایط مختلف اتخاذ نموده تا به نتیجه ی مدنظرتان دست یابید.

 گام چهارم:افزایش درآمد

این مسأله خیلی خیلی اهمیت دارد که ما بتوانیم درآمد خود را افزایش دهیم.تلاش برای افزایش درآمد در هر حالت و در هر شرایطی که باشیم کار بسیار مهم و مناسبی است چرا که وقتی درآمد ما افزایش می یابد سطح رفاه و آرامش ما بیشتر خواهد شد.

وقتی که قرار است در زمینه ی زمین و ساختمان سرمایه گذاری نماییم طبیعی است که به منابع مالی بیشتری نیاز داریم و برای این کار باید برای افزایش درآمد خود اقدام نماییم.

در یکی از جلسات مشاوره تلفنی که با یکی از هموطنان عزیز و گرامی داشتم برای افزایش درآمد،راهکاری به او دادم که بعدا فهمیدم فوق العاده برایش اثرگذار بوده است.

ابیته تقریبا مطمئن بودک که راهکار اثرگذار خواهد بود چرا که خودم قبلا همین مسیر را سپری کرده و به نتیجه رسیده بودم.

به او پیشنهاد دادم با توجه به شغل فعلی و ابزارهایی که در اختیار دارد هر روشی که برای افزایش درآمد به ذهنش خطور می کند را روی کاغذ بیاورد.

به وی تأکید کردم که فقط بنویسد و بنویسد و بنویسد،هر آنچه که به ذهنش می رسد را بنویسد حتی اگر کمتر از یک درصد احتمال می دهد برای او نتیجه بخش بوده و به افزایش درآمدش منجر می شود.

او نوشت و نوشت و نوشت،به وی تأکید کردم که طی 72 ساعت این کار را انجام دهد و مرتبا این مسأله را به وی یادآور می شدم که حتی اگر روشی به ذهنش می رسد که ذره ای احساس می کند می تواند درآمدش را افزایش دهد از این کار خودداری نکرده و آن را یادداشت نماید.

شاید باورش اندکی برایتانت سخت باشد اما او در این سه روز حدود 100برای افزایش درآمد نوشته بود.

در گام بعدی به او گفته حالا گزینه ها را به دقت بررسی کرده و آنهایی را که خیلی دور از ذهن است را با وسواس حذف نماید.در گام بعدی با کمک همدیگر چند گزینه ی دیگر را حذف کردیم و بالاخره پس از چند روز بررسی دقیق توانستیم چهار روش افزایش درآمد فعال و غیرفعال را از بین این گزینه های بیشمار استخراج کنیم.

حالا او توانسته است با پیگیری و پشتکار و ردکردن مراحل سخت اولیه درآمد خود را به5/3برابر قبل افزایش دهد.

پیشنهاد می کنم اگر دوست دارید حتی به خاطر سرمایه گذاری بر روی ملک و ساختمان هم شده درآمد خود را افزایش دهید این روش را امتحان کنید.

اگر تصمیمتان برای سرمایه گذاری بر روی زمین و ساختمان جدی است از همین امروز برای افزایش درآمد خود اقدام نمایید.

   گام پنجم:کاهش هزینه های ثابت و متغیر زندگی

اگر می خواهید پول و منابع مالی بیشتری برای سرمایه گذاری بر روی زمین و ساختمان برای شما باقی بماند به کاهش هزینه های زندگی به طور جدی تمرکز نمایید.

هزینه های کوچک زندگی هم می تواند تأثیر بسیار مهمی در باقی ماندن پول بسیار بیشتر برای شما داشته باشد،به یاد داشته باشید که فیل شما را گاز نمی گیرد اما پشه شما را نیش می زند،پس حواستان به هزینه های کوچک زندگی و کم کردن آنها باشد.

هر چه بتوانید هزینه های خود را کاهش دهید،به همان میزان می توانید می توانید پس انداز و سرمایه گذاری بیشتر و بهتری داشته باشید.

  گام ششم:پس انداز و تبدیل سریع پس انداز به دارایی

یکی دیگر از گام های اساسی برای تأمین منابع مالی برای سرمایه گذاری در حوزه زمین و ساختمان پس انداز می باشد.

در گام اول برای پس انداز باید یاد بگیریم که دید خودمان را نسبت به پس انداز تغییر دهیم.شاید عادی ترین و معمولی ترین تعریف از پس انداز این باشد که اگر بعد از کسر هزینه ها پولی ماند آن را پس انداز کنیم که این بدترین تعریف ممکن از پس انداز می باشد چرا که مطمئن باشید در حالت طبیعی هیچ پولی باقی نخواهد ماند.

ما باید یاد بگیریم هر ماه بخشی از درآمدمان را به عنوان پس انداز به سمت دارایی هدایت کرده و آن را به یک دارایی باارزش تبدیل نماییم.

 گام هفتم:برداشتن لقمه کوچک

اگر در ابتدای کار به دلیل نداشتن منابع مالی کافی قادر به سرمایه گذاری روی زمین و ساختمان نیستیم نباید از این کار منصرف شویم،بلکه باید راهکارش را پیدا کنیم.

در زندگی هیچوقت به خودتان نگویی نمی توانم بلکه بگویید در حال حاضر راهش را پیدا نکرده ام.

در وبینار شروع سرمایه گذاری چند صد میلیونی با چند صد هزار تومان به طور کامل برای مخاطبان وبینار توضیح دادم که وقتی نمی توانیم سرمایه گذاری در یک حوزه خاص را به دلیل نداشتن منابع مالی کافی شروع کنیم بهتر است یک لقمه کوچک برداریم که این لقمه کوچک می تواند شروع با چند صد هزار تومان پول باشد.

 گام هشتم:خرید هدفمند نه بی هدف

اگر گام های قبلی را به درستی بردارید طبیعی است که به گام هشتم خواهید رسید اما اگر گام های اول تا هفتم را طبق مطالب آموزش داده برندارید رسیدن شما به گام هشتم خیلی خیلی سخت خواهد شد.

و قتی به گام هشتم رسیدیم باید به یک خرید هدفمند فکر کنید، به این نکته بیاندیشید که من باید چه کار کنم؟

باید زمین بخرم؟

باید مغازه بخرم؟

باید ساختمان بخرم؟

باید یک خانه متروکه بخرم و آبادش کنم؟

ملک مورد نظرم را در یک روستا بخرم؟

در شهر بخرم؟

و چندین و چند سوال مرتبط دیگر

نکته ای که فوق العاده مهم به نطر می رسد این است که می بایست تصمیم برای خرید ما هدفمند باشد،یعنی اینکه از اول تکلیفمان را با خودمان مشخص کرده باشیم که برای چه و با چه نیتی می خواهیم زمین،ساختمان،مغازه و هر چیز دیگری را بخریم.

گام نهم:انتخاب گزینه ی مناسب

این گام قرابت و نزدیکی بسیار زیادی با گام هشتم دارد.در این گام انتخاب مناسب می تواند ما را کامل جلو انداخته و باعث شود سرمایه گذاری موفقی را تجربه نماییم.

گزینه ی مناسب برای یکی می تواند خرید یک زمین باشد ولی ممکن است برای فرد دیگری خرید مغازه باشد و یا برای فرد دیگری بهترین گزینه خرید یک واحد تجاری در یک پاساژ باشد.

پس در ابتدای امر چشمان خود را باز کرده و با دیدی باز نسبت به انتخاب بهترین گزینه برای خودتان اقدام نمایید.

   گام دهم:تأمین پول خرید

قطعا همه ی ما قبول داریم که گام دهم فوق العاده مهم و تأثیرگذار می باشد.اجرای درست گام دهم تأثیر بسیار زیادی در باقی مراحل و روند سرمایه گذاری ما خواهد داشت.

اما واقعا چگونه باید پول و منابع مالی لازم برای خرید ملک و ساختمان را تأمین نمود؟

بدون شک بهترین روش برای تأمین پول مورد نیاز برای سرمایه گذاری در حوزه ملک و ساختمان روش ترکیبی می باشد.در مورد روش ترکیبی در محصول آموزشی سرمایه گذاری مطمئن بر روی زمین و ساختمان با درآمد معمولی به طور کامل توضیح داده شده است.

یقینا روش ترکیبی روشی بسیار مناسب برای تأمین پول خرید ملک و ساختمان می باشد.

 گام یازدهم:قرارداد چفت و بسط دار

شاید باور ما بر این باشد که تنها اگر پول مورد نیاز برای خرید ملک و ساختمان را فراهم نماییم همه ی موارد مرتبط دیگر با این مساله نیز مرتفع شده و کار به خوبی پیش می رود اما واقعیت چیز دیگری است.

واقعیت ماجرا این است که همانگونه که ده گام قبلی مهم است گام یازدهم نیز اهمیت دارد و باید نسبت به آن نیز بسیار توجه نمود.

بعد از خرید باید بدانیم چگونه با قرارداد منعقد کنیم تا خدای نخواسته سوءاستفاده ای از آن صورت نگیرد و کسی قادر به ضایع کردن حق ما نباشد.

باید بدانیم که چگونه مبایعه نامه منعقد نماییم،در مبایعه نامه چه مواردی زا ذکر نماییم،در چه مشاور املاکی این مبایعه نامه را ثبت نماییم و خیلی از موارد مرتبط دیگر که باید کامل و ششدانگ حواسمان به آنها باشد.

پس متوجه شدیم که قرارداد محکم و چفت و بسط دار می تواند همه جوره خیال ما را راحت نماید.

 

سید محمد علوی

سید محمد علوی هستم از آکادمی علوی جایی که تلاش می کنیم افرادی که صاحب شغل ودرآمد نیستند صاحب شغل شوند و افرادی که شاغل هستند بتوانند درآمد خود را افزایش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن